wisznuizm.pl

A.C. BHAKTIWEDANTA SWAMI: „Nie jesteśmy wegetarianami ani nie-wegetarianami. Jesteśmy transcendentalni.

AC bhaktowedanta swami prabhupada

Odnośnie propagandy przeciwko zabijaniu zwierząt w magazynie Back to Godhead. Proszę nie publikujcie w BTG zdjęć ukazujących w jaki sposób krowy są zabijane. To zanieczyści cała atmosferę. Nie mamy zamiaru zmieniać czyichś uczuć odnośnie zabijania zwierząt, nie jesteśmy Buddystami czy Dźinistami. Ich główna działalność to propaganda przeciwko rzeźniom. Nawet ci tak zwani wegetarianie, którzy nie spożywają krysznaprasadam są tak samo grzeszni jak niewegetarianie.

Nasz przekaz jest inny, chcemy sprawić aby ludzie stali się świadomi Kryszny, co automatycznie sprawi, że będą przeciwko każdego rodzaju zabijaniu zwierząt. Zgodnie ze Śrimad Bhagawatam, jedna żywa istota istnieje przy życiu dzięki życiu innej, nie ważne czy wegetariańskiej czy niewegetariańskiej. Nie jesteśmy żadną z nich. Nie jesteśmy wegetarianami ani niewegetarianami. Jesteśmy transcendentalni. Jesteśmy związani z krysznaprasadam.

Starajcie się promować krysznaprasadam tak jak to robicie do tej pory. Ludzie w naturalny sposób staną się wegetarianami bez potrzeby żadnej upiornej reklamy. Powinniśmy używać zdjęcia o tematyce mahajana [??- przyp tłum.] lub podobnych które pokazują wnioski Bhagawatam. Inne zdjęcia, jest tak wiele tematów, jak na przykład podążanie 4 zasadami regulującymi, grzeszny seks, jest tak wiele zdjęć pokazujących grzeszne życie seksualne. Pokazywanie ich nie spełni naszego celu. Podobnie możemy robić tak wiele reklamy przeciwko zabijaniu zwierząt, ale to nie wypełni naszego prawdziwego celu.

Świadomość Kryszny jest oparta na czystym zrozumieniu, a nie na sentymentalnej prowokacji. Ludzie powinni być wystarczająco inteligentni aby pojąć sens tego Ruchu Świadomości Kryszny bez używania sentymentalnych metod. Powinniśmy zawsze pamiętać, że nie należymy do żadnej grupy typu karmi, dźniani czy jogini. Należymy do grupy czystej służby w oddaniu. Podążającej śladami Mahadźanów. Naszym celem powinno być to, że my znajdujemy się po jednej stronie a wszyscy inni po drugiej. Potępiamy każdego, nawet tych którzy są przeciwko zabijaniu zwierząt.

W Ćaitanja Ćaritamricie jest wyraźnie powiedziane, że są dwa rodzaje działań. Pobożne i nie pobożne. Nie dbamy o żadne z nich. Nie dbamy także o filozoficzną spekulację. Po prostu przyklejamy się do Kryszny i chcemy pełnić miłosną transcendentalna służbę dla Niego. To powinno być naszym głównym celem, a polityka wydawnicza BTG powinna być zgodna z ta linią działania.

Mam nadzieje że rozumiecie mnie poprawnie. Każdy kto nie jest świadomą Kryszny osobą jest rzeźnikiem. Nawet tak zwany pobożny człowiek, który nie jest w Świadomości Kryszny, jest także rzeźnikiem. Ponieważ zabija własną jaźń. więc z naszego punktu widzenia, każdy jest zabójcą i każdy jest złodziejem. Ponieważ cieszy się własnością Kryszny. Więc jak możemy rozróżniać kto jest uczciwy a kto nie, kto jest a kto nie jest rzeźnikiem? Naszym sprawdzianem tego jest jak odbiera Świadomość Kryszny: nawet tak zwanego rzeźnika zapraszamy do intonowania Hare Kryszna.

Mam nadzieję, że u ciebie wszystko dobrze.
Twój zawsze dobrze życzący
A.C. Bhaktivedanta Swami

źródło: Ref. VedaBase => Letter to: Rayarama — Los Angeles 19 November, 1968
tłumaczenie: Krysznakirtan 21 maja 2014

(wyświetleń: 569)