wisznuizm.pl

Królestwo miłości

Istnieją dwa królestwa. Królestwo Syna Nandy Maharadży, Kryszny i królestwo córki Wryszabhanu, Radhiki. To pierwsze jest królestwem Boga, a to drugie królestwem MIŁOŚCI. Królestwo miłości, królestwo Radhiki jest większe niż królestwo Kryszny, królestwo Boga.

radha

W królestwie Boga w całym wszechświecie jest wielu niewierzących. Połowa mieszkańców to ateiści, oni nie wierzą w Boga. Więc połowa królestwa jest pełna niewierzących. Wszystkie zwierzęta, rośliny nie mogą myśleć o Bogu. Ich świadomość nie pozwala na to. To oznacza, że nawet jeszcze więcej istot w królestwie Boga nie może w Niego wierzyć.

W królestwie Radhiki, w królestwie MIŁOŚCI, KAŻDY może czuć MIŁOŚĆ. Wszyscy są pełni MIŁOŚCI. Każdy żywa istota posiada możliwość kochania i doświadczania miłości.

Każdy człowiek posiada miłość w sercu. Każde zwierze może kochać. Ptaki mogą odczuwać miłość, drzewa mogą odczuwać miłość. Wszystkie rośliny doświadczają miłości kiedy okazuje się im miłość. Wiec wszyscy mieszkańcy królestwa Radhiki są pełni miłości.

Miłość jest jedyna drogą. Miłość jest odpowiedzią.

Wiec powinniśmy przyjąć schronienie w królestwie Radhiki, królestwie miłości. Bez miłości nic nie jest możliwe. Ta miłość to nie jest materialna miłość. To miłość pochodząca z twojej duchowej tożsamości, z twoich duchowych zmysłów. Próbujemy kochać poprzez nasze materialne zmysły. Co doprowadza nas do cierpienia i frustracji. Kiedy jesteśmy usytuowani w naszej duchowej tożsamości wtedy możemy doświadczać prawdziwej miłości.

Przez przyjęcie schronienia Królowej Miłości Radhiki, będziemy w jej królestwie miłości.

Dlatego Królestwo Radhiki jest znacznie większe od królestwa Kryszny.

BV Sadhu Maharadża
Tłumaczenie: Krysznakirtan

sadhu maharaja 2013

(wyświetleń: 331)