wisznuizm.pl

Emocje Śri Gaurangi Mahaprabhu

Śrila Gour Gowinda Mahardża

Kiedy płonie dom, jaki jest obowiązek właściciela? Pierwszym obowiązkiem właściciela jest ochrona zwierząt domowych. Możesz się spalić na popiół, ale nigdy nie powinieneś pozwolić by zwierzęta żyjące w twym gospodarstwie się spaliły.

Chaitanya5

Takim zwierzęciem domowym jest krowa. W zagrodzie grihasty (pana domu) żyją krowy. Pierwszym obowiązkiem gospodarz domu jest ratowanie krów, otworzenie drzwi i uwolnienie ich. Pozwól im uciec nie pozwól im się spalić.

– Moje ciało jest jest jak dom, ten dom stoi teraz w ogniu. Kto podłożył ten ogień? To Kryszna podłożył go. Powiedz mu, że moje życie niczym zwierzyna domowa nie może wydostać się z domu. Jaka jest tego przyczyna? Drzwi są zamknięte! Dlaczego nie można ich otworzyć? Wisi na nich potężna kłódka. Idź i powiedz Mu by ją otworzył.

-Czy chcesz wiedzieć czym jest ta kłódka?

– Opuszczając Wradżabhumi powiedział nam:- Zapewniam powrócę, na pewno wrócę.

– On nie wrócił.

– Ta kłódka jest Jego zapewnieniem. Niech więc przybędzie i otworzy ją, to dla nas jedyna nadzieja na przetrwanie.

– Ale On nie wraca.

– Ta wielka kłódka wisi na drzwiach.

To jest nastój Radharani.

Po jakimś czasie Radha spogląda na asta sakhi – na swe ukochane osiem towarzyszek.

– O moje najdroższe natychmiast zabierzcie mnie nad Jamunę. Posadźcie mnie pod drzewem Kadamba które rośnie nad brzegiem Jamuny.

– Weźcie mnie tam natychmiast gdyż Kadamba i Jamuna to moi najlepsi przyjaciele. Tam dokonam żywota. Wcześniej jednak wysmarujcie moje całe ciało papką z Jamuny. Napiszcie na całym ciele imiona Śjama i posypcie Je listkami tulasi. Zróbcie tak gdyż imię Śjama nie jest różne od Śjama.

– Kiedy będę oddawać ostatnie tchnienie, okrążcie mnie i intonujcie – Hari! Hari! Hari!

Serce Pana Gaurangi jest impresją emocji Śri Radhiki.

Śuddha-nama Bhadżana Śrila Gour Gowinda Mahardża

(wyświetleń: 307)